Updated : جولای 22, 2019 in آهنگ

ترانه‌نویس ایرانی در قطعه‌ای از شیرشاه با آهنگ‌سازی «هانس زیمر» حضور داشت

با همراهی «لابی رانت» هنرمند بریتانیایی

ترانه‌نویس ایرانی در قطعه‌ای از شیرشاه با آهنگ‌سازی «هانس زیمر» حضور داشت

موسیقی ما – «ایلیا سلمان‌زاده» – ترانه‌نویس و تهیه کننده ایرانی-سوئدی- ترانه‌ی یکی از قطعاتِ «شیرشاه» را با همراهی «لابی رانت» هنرمند بریتانیایی به‌صورت مشترک سروده است. این قطعه را «بیانسه» به اجرا درآورده است.

«روح» یکی از قطعات موسیقی این فیلم محصول شرکت دیزنی است که اکران جهانی آن از ۱۹ ژوئیه آغاز شد. موسیقی فیلم را «هانس زیمر» با همکاری تعدادی از چهرههای نامدار موسیقی جهان ساخته است.  او برای استفاده از این نواحی زیبا مجبور به کسب مجوزهای لازم از سرخ ‌پوستان محلی شد چرا که این مناطق متعلق به قبلیه «هاواسوپای» است.

«ایلیا سلما‌ن‌زاده» تا کنون سه مرتبه نامزد جایزه گرمی شده است. او اولین بار در سال ۲۰۱۲ برای همکاری با گروه “The Lonely Island”  نامزد گرمی شد. دومین بار برای همکاری با جسی.جی نامزده این جایزه شد و سومین بار برای همکاری با الی گولدینگ و تیلور سوئیفت بود که نامزد جایزه گرمی شد. این هنرمند سابقه همکاری با جنیفر لوپز را هم در کارنامه کاری خود دارد.

«هانس زیمر» آهنگ‌سازِ این اثر، آثار بسیاری را آهنگ‌سازی کرده است که از جمله‌ی آنان می‌توان به فیلم گلادیاتور، انیمیشن رنگو، مرد هواشناس و … نام برد که در هر کدام از آنها به طور نا مشخص و مستقلی به دنبال کسب تجربه است. «شیرشاه» برای او یک اسکار و یک گلدن گلوب به ارمغان آورد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *