Updated : دسامبر 18, 2019 in اخبار سراسری

گزارشی کامل از 20 کشور با بیشترین فوتبالیست در سطح اول اروپا|از پرچمداری ستاره‌های برزیلی و فرانسوی تا خودنمایی کروات‌ها

به گزارش خبرگزاری فارس، باشگاه های اروپایی بر ارتقای سطح کیفی و پوشش ضعف‌های خود همواره  به دنبال ستاره‌های برتر و نوظهور تیم‌های مختلف از ملیت های متفاوت هستند.

در این گزارش نگاهی به کشورهای که بیشترین بازیکن را در لیگ های اروپایی دارند، می‌اندازیم:البته منهای کشور شمار یک یعنی برزیل مابقی کشورها از کمترین بازیکن تا بیشترین بازیکن را در لیست زیر مشاهده می‌کنید:

1برزیل  کشوری در آمریکای جنوبی جایی است که تمام استعداد یاب های اروپا لحظه به لحظه تحولات بازیکنان این منطقه را زیر نظر دارند و با کوچک‌ترین اتفاقی شاهد حضور فوتبالیست‌های برزیل، اروگوئه، آرژانتین،‌کلمیبا و شیلی و دیگر کشورها در اروپا هستیم. نکته جالب اینکه 466 فوتبالیست از کشور برزیل در تیم های مختلف توپ می‌زنند 

2- اتریش/ 64 بازیکن از اتریش در 5 لیگ معتبر اروپایی توپ می‌زنند.گرچه تیم ملی اتریش به مانند لیگ اتریش در اروپا جایگاه رفیعی ندارد اما بازیکنانی چون آلابا که در بایرن توپ می‌زند تا آرناتوویچ از لژیونرهای معروف اتریش به حساب می‌آیند.لیگ فوتبال اتریش 12 تیمی است و این کشور که در قلب اروپا قرار دارد با سالزبورگ در لیگ قهرمانان  اروپا خودی نشان می‌دهد.

 

3-سوئیس 68 لژیونر را در فوتبال اروپا دارد.شاقیری در لیورپول، ژاکا در آرسنال و دیگر ستاره‌های این کشور در تیم‌های مختلف اروپا توپ می‌زنند. فوتبال کشور سوئیس به مانند ساعت‌های گرانقیمتش در فوتبال اروپا  از 68 لژیونر ارزشمند سود می‌برد.

4-بلژیک ستارهای بسیاری در سطح اول فوتبال اروپا دارد و ادن هازارد و کورتوآ در رئال ، دی بروینه در من‌سیتی، لوکاکو در اینتر، مرتنس در ناپولی سر آمد این بازیکنان به حساب می‌آیند.بلژیک که در جام جهانی اخیر سوم شد 78 بازیکن در لیگ های مختلف دارد.

 

5- اسلواکی در چند سال اخیر در اروپا با ظهور ستاره‌های چون هامسیک در بخش ملی و باشگاهی تا حد زیادی متحمول شد ه است.اسلواک‌ها به مانند بلژیک 78 بازیکن را در تیم‌های مختلف دارند. اسکرتل، کوژاک، هوباکان، استوچ، ماتئوس برو و پکاریک از جمله لژیونرهای فوتبال این کشور به حساب می‌آیند.

6-بوسنی هرزگوین در دهه اخیر بازیکنان سرشناسی را به فوتبال اروپا معرفی کرده است.این کشور 79 بازیکن درلیگ های مختلف دارد که پیانیچ در یووه،‌ژکو در رم بیشتر مورد توجه قرار دارند.

 

7- دانمارکی‌ها که به وایکینگ‌ها معروف هستند در اروپا 83 بازیکن را دارند که اریکسن در تاتنهام به تنهایی بازی گردان آنها به حساب می‌آید.کسپر اشمایکل در لستر در حال زنده کردن نام پدر است و از آندریاس کریستنسن در چلسی به عنوان جایگزین جان تری یاد می‌شود.

 

8-اوکراین بعد اختلافات داخلی که دامنه این اتفاقات فوتبال این کشو را نیز تحت تاثیر قرار داد این کشور سعی دارد به مانند گذشته با ستارگانی چون شوچنکو دوباره بر سر زبان‌ها بیافتاد. 88 فوتبالیست این کشور در حال حاضر در لیگ‌های مختلف توپ می‌زنند و از زینچنکو که برای پپ در ترکیب من‌سیتی یک مهره کلیدی به حساب می‌آید می‌توان به عنوان ستاره اول نام برد.دیناموکیف و شاختار از تیم‌های اوکراینی هستند که همواره رقبای سرسختی برای تیم‌ها به حساب می‌آیند.

9-سوئد کشوری است که اینروزهای همگان بیشتر از رئیس جمهور کشورش آن را با نام زلاتان ایبراهیموویچ می‌شناسند.سوئدی‌ها همواره با اتکا به اصل فوتبال قدرتی به سبک اسکاندیناویی مورد توجه هستند.89 بازیکن سوئدی در تیم‌های مختلف بازی می‌کنند. املی فوربرگ در لایپزیک، مارکوس برگ و الکساندر ایساک از دیگر بازیکنان مطرح سوئدی‌ها هستند.

 

10-غنا کشوری است که فوتبالیست‌های آن با درخشش در جام جهانی و جام ملت‌های اروپا مسیر خود را برای حضور در اروپا همواره کرده‌اند.در حال حاضر 103 فوتبالیست از غنا در اروپا حضور دارند که رقم بسیاری خوبی به حساب می‌آید.برادران آیم و روزگاری مایکل اسین بازیکنانی هستند که برای غنا در اروپا خود نمایی می‌کردند.

 

11- نیجریه تیمی است که در جام جهانی به  عنوان یکی از تیم‌های غیر قابل پیش بینی به حساب می‌آید.این کشور قاره سیاه 125 بازیکن را در فوتبال اروپا دارد و در حال حاضر دو بازیکن این تیم اویبیو  و احمد موسی بیشتر در کانون توجهات قرار دارند.

12-آرژانتین کشوری است که با مسی و مارادونا در تاریخ فوتبال هموار از آن به نیکی یاد شده و خواهد شد.البته دیگو و لیونل تنها دو ستاره این کشور نیستند که در جمع مشاهیر تاریخ فوتبال هستند و آلبی سلسته همواره در انتقال ستاره به اروپا موفق عمل کرده است.آرژانتین 133 بازیکن را در تیم های اروپای دارد که با قیمت بالایی ترانسفر شده‌اند.البته مهاجمان آرژانتینی در حال حاضر در تیمهای خود بازیکنان کلیدی به حساب می‌آیند از دیبالا، آگوئرو، دی‌ماریا تا هیگواین و مارتینز مهاجمان کلیدی و سطح اول فوتبال اروپا به حساب می‌آیند.

 

13- انگلیس به نوعی مهد فوتبال به حساب می‌آید و اینزورها با لیگ برتر جزیره در فوتبال جهان در کانون توجهات فوتبالدوستان قرار دارد.این کشور که تیم های قدرتمندی را در لیگ دارد، 145 بازیکن را در اروپا به عنوان نماینده دارد.

 

14-کرواسی با حضور در فینال جام جهانی در نهایت توانست حقانیت خود و ستاره‌هایش را که در قالب غول‌های اروپا توپ  می‌زنند، ثابت کند. 146 بازیکن کروات در لیگ های مختلف توپ می‌زنند که مودریچ، راکتیچ ، مانژوکیچ و حتی کواچیچ از جمله آنها به حساب می‌آیند.فوتبال کرواسی در امر پرورش بازیکن بسیار فعال عمل می‌کند.

 

15-هلند روزگاری با کرایف، رود گولیت، فانباستن، روبن، فان پرسی در فوتبال اروپا آقایی می‌کرد و اینروزها با ظهور ستاره‌ای به مانند فاندایک دوباره جان گرفته است.لاله‌های نارنجی 148 بازیکن را در اروپا دارند.‌دلیخت، دی یانگ و دپای اینروزها بیشتر در اروپا خودی نشان می‌دهند.

16- آلمان در فوتبال همواره با ثبات خاص و چشم‌نوازی حرکت می‌کند و همواره در قامت یک مدعی خود را نشان داده است.161 بازیکن از ژرمن‌ها در سطح اول فوتبال اروپا حضور دارند.

17-صربستان به همان اندازه که در پرورش بازیکن موفق است در امر معرفی مربی در رشته های مختلف هم برندی به حساب می‌آید.صرب‌ها 172 فوتبالیست را در اروپا دارند.یوویچ یکی از بازیکنان صربها به شمار می‌رود.

18-پرتغال را همه با نام رونالدو یاد می‌کنند غافل از اینکه روزگاری اوزبیو، فیگو، گومش و در حال حاضر برناردو سیلوا در من‌سیتی از ستارگان پرتغال به حساب می‌آیند.پرتغالی‌ها 172 بازیکن را در اروپا دارند که در سطح بالایی توپ می‌زنند.قهرمانی یورو و لیگ ملت‌های اروپا از دستاوردهای آنها با پرچمداری رونالدو به حساب می‌آید.

 

19-اسپانیا نسل طلایی لاماسیا ماتادورها را به تمام عناوین مهم اروپا و جهان رساند و همچنان این کشور  با بارسا و رئال و اتلتیکو علاقمندان بی شماری دارد.224 فوتبالیست از اسپانیا در سطح اول فوتبال اروپا توپ می‌زنند.

 

20-فرانسه با هجوم بازیکنان آفریقایی به آکادمی پرورش  فوتبالیست مبدل شده است و قهرمانی در جام جهانی 2018 با هدایت دشان با دو جین ستاره در میدان و روی نیمکت ذخیره نشان داد که این کشور از نظر بازیکن سطح اول بسیار غنی است.350 فوتبالیست فرانسوی در اروپا خودنمایی می‌کنند که گریژمان،ام‌باپه و پوگبا سعی در زنده کردن یاد زیدان، پلاتینی و دیگر اسطوره‌های خروس‌ها دارند.با این اوصاف در بین کشورهای اروپایی فرانسه در رتبه اول فوتبالیست شاغل در سطح اول قرار دارد.

 

انتهای پیام/ک

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *